Нюкасъл възкръсна и разби гостуващия Ливърпул с 3:1 в днешния най-интересен мач от програмата на Премиършип. Това бе и първи успех за правещия дебют начело на тима нов мениджър Алън Пардю.

Още в 3-ата минута прекрасна многоходова атака на Ливърпул завърши с много силен удар на Макси Родригес, но над напречната греда. В следващите минути Ливърпул продължи да бъде по-класния тим на терена и да създава по-чисти положения, но не успя да вкара.

Вместо това, в 15-ата минута при първото си по-сериозно положение Нюкасъл излезе напред в резултата. Анди Керъл се пребори прекрасно за една центрирана от фаул топка от Бартън в наказателното поле и я свали към Кевин Нолан, а за капитана не бе проблем от непосредствена близост да открие резултата - 1:0. При попадението останаха и съмнения за засада, но такава не бе маркирана.

След попадението малко по-активният тим продължи да бъде този на гостите. Макси Родригес пропусна с глава в 18-ата минута, а в 25-ата Торес стреля опасно от фаул, топката се спря в стената, като там останаха съмнения за дузпа, но такава не последва.

В 33-ата минута пък Мейрелеш стреля силно след изпълнение на корнер, но топката бе избита от голлинията от Хосе Енрике. В тези минути Нюкасъл отговори с далечен шут на Анди Керъл, който бе спасен от Рейна. Брутална грешка на Мейрелеш пък едва не доведе до гол на Амеоби. В последната минута на полувремето пък Кирякос не уцели вратата с глава отблизо.

Още с началото на втората част Ливърпул успя да изравни. Дирк Кайт се възползва от една грешка на Сол Кембъл и изравни в 49-ата минута за 1:1. Удар на Торес минути по-късно мина на сантиметри от страничаната греда на Крул. Домакините също имаха едно добро положение в началните минути след удар на Керъл с глава. В 64-ата минута пък влезлият като резерва Нийл Рейнджър се пребори с Кирякос, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Така се стигна до 80-ата минута. След една изсипана топка защитата на Ливърпул не се ориентира и Джоуи Бартън успя да вкара за 2:1 в полза на „свраките". В 91-ата минута пък Анди Керъл вкара убийствен трети гол за Нюкасъл, след като простреля от около 30 метра Рейна за крайното 3:1.