Нюкасъл се наложи над Тотнъм с 2:1 като гост от късния неделен мач във Висшата лига. Така "свраките" вече влязоха в Топ 4 и са само на две точки зад тима от Лондон. Това бе втора поредна загуба за Тотнъм, който през седмицата допусна поражение и в гостуването си на Манчестър Юнайтед.

Нюкасъл излезе напред в резултата след час игра. Тогава вратарят на домакините Юго Лорис излезе извън наказателното поле и се сблъска с Калъм Уилсън от гостите. Последният овладя топката и прехвърли френския вратар за 1:0. Лондончани имаха претенции за нарушение срещу вратаря си, но след преглед на ВАР попадението бе зачетено.

Саутхемптън - Арсенал 1:1 във Висшата лига

Арсенал си намери майстора, "светците" спряха победната серия на "артилеристите"

Вижте подробности

Десет минути по-късно Мигел Алмирон направи 2:0 за Нюкасъл след една лошо изчистена топка от Лорис и самостоятелна акция. Той проби отдясно и с удар с левия крак вкара за втори път топката в мрежата.

Тотнъм върна един гол в началото на второто полувреме, когато капитанът на тима Хари Кейн бе точен на втора греда, след като получи топката от съотборника си Кмеман Лангле след изпълнение но корнер.

До края на мача "шпорите" не успяха да стигнат поне до равенството и се намират в труден период.