Отборът на Нюкасъл сложи край на серията си от мачове без успех. Тази вечер "джордитата" спечелиха, донякъде изненадващо, гостуването си на Лестър в първи двубой от 34-ия кръг във Висшата лига.

Селекцията на Рафа Бенитес триумфира с 1:0, като попадението на "Кингс Пауър Стейдиъм" реализира Айозе Перес в 32-ата минута. Тогава Мат Ричи осъществи перфектно центриране от фланга, испанецът намери пролука между отбраната на съперника и с глава не остави никакъв шанс на Шмайхел.

Клоп: Нека не говорим за подхлъзването от 2014-а, Челси и Ливърпул вече са коренно различни отбори

"Чувствам положителната енергия от феновете"

Като цяло, всички останали по-интересни положения в срещата отново бяха в актива на "свраките". Успехът на северняците можеше да бъде и по-изразителен, ако в 16-ата минута Соломон Рондон не бе ударил горната греда, а през втората част Айозе Перес бе спрян за второ попадение от перфектния страж на домакините.

Поражението днес може би ще компрометира шансовете на Лестър да завърши на седмата позиция. Хората на Брендън Роджърс са с по-добри показатели от Уулвърхямптън, но и с два мача повече. Нюкасъл пък се изкачи до 13-ата позиция.

Снимка 417911

В следващия кръг "лисиците" гостуват на Уест Хям, докато победителите днес играят със Саутхямптън.

ЛЕСТЪР - НЮКАСЪЛ 0:1

0:1 Перес (32")

СТАДИОН: "Кингс Пауър Стейдиъм"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Чиуел, Магуайър, Морган, Перейра, Ндиди, Барнс, Мадисън, Тилеманс, Грей, Варди (резерви: Уорд, Олбрайтън, Евънс, Фюкс, Ихеаначо, Менди, Оказаки)

НЮКАСЪЛ: Дубравка, Манкийо, Шер, Ласелс, Дъмет, Ричи, Перес, Хайдън, Ки, Алмирон, Рондон (резерви: Дарлуоу, Ацу, Диаме, Фернандес, Муто, Шелви, Йедлин)