Нюкасъл продължава да бъде единствения отбор без победа в Англия, след като завърши 1:1 при гостуването на Брайтън. Домакините поведоха с 1:0 след попадение на Тросард от дузпа, а после Хайдън изравни в 66-ата минута. "Чайките" останаха с човек по-малко в 92-ата минута след червен картон на Санчес за грубо нарушение.

В 20-ата минута домакините от Брайтън получиха право да изпълнят дузпа. Леандро Тросард падна в наказателното поле, а първоначално Дейвид Кут не отсъди наказателен удар. Той обаче прегледа ситуацията с VAR и отсъди дузпа, която потърпевшия Тросард отбеляза за 1:0.

Нюкасъл си намери мениджър

Еди Хау ще поеме "свраките"

След попадението обаче нямаше кой знае колко голови положения. В 66-ата минута Нюкасъл стигна до изравняването. Кийрън Кларк подаде към Айзък Хейдън, който стреля отблизо и направи вратаря безпомощен.

В даденото от рефера продължение се стигна до ситуация, при която Роберт Санчес отнесе червен картон, след като направи остро влизане в краката на съперников футболист.