Нюкасъл продължава с победният си устрем след категоричен успех с 4:1 при визитата на Саутхямптън от 15-ия кръг на английското първенство. Гостите в днешния мач заемат 3-то място, докато домакините са 18-ти и се намират в зоната на изпадащите.

"Свраките" излязоха напред в резултата в 35-ата минута, когато Мигел Алмирон с прецизен удар порази вратата на Базуну.В 58-ата минута Джейкъб Мърфи намери Калъм Уилсън, който покачи преднината на своя отбор.

Двубоят беше решен пет минути по-късно, когато Джо Уилък се разписа за 3:0. В 89-та минута Ромен Перо намали пасива на домакините, а в продължението Бруно Гимараеше подпчечата победата на тима на Еди Хау.

В останалата среща Уест Хям допусна обрат от Кристъл Палас. Саид Банрама поведе за "чуковете", но голове на Уилфред Заха в 41-та минута и на Майкъл Олайз в 94-та помогнаха на Палас да направи обрат.

Астън Вила победи Манчестър Юнайтед с 3:1

Мечтан старт за Унай Емери: Астън Вила разби беззъб Манчестър Юнайтед