Нюкасъл постигна първа победа този сезон след 1:0 като гост на вечния си съперник Съндърланд в мач от втория кръг на Висшата лига.

Единствения гол в срещата отбеляза Райън Тейлър след час игра. Най-интересното преди почивката беше явната дузпа, която "свраките" не получиха. Кабайе шутира, а Катърмол отклони с ръка топката в корнер от голлинията в опита си да играе с глава. Въпреки това Хауърд Уеб не пожела да посочи бялата точка.

След почивката Нюкасъл определено беше по-добрият тим. Отправи няколк хубави удара, както и владееше повече топката. След гола в 62-ата минута Съндърланд не успя да овладее инициативата и да създаде голово положение.

На два пъти Гиян падаше за дузпа, но безуспешно. В 90-ата пък Фил Бардли беше изгонен за втори жълт картон след изключително грубо нарушение срещу Фабрицио Колочини.

С успеха си днес Нюкасъл оглави временно класирането с 4 точки. До края на дена обаче със сигурност ще настъпят промени. Съндърланд пък си остава с едната точка от първия кръг и засега заема 14-а позиция.