Нюкасъл постигна важна победа в английската Висша лига. "Свраките" надделяха с 1:0 в гостуването си на Борнемут и се измъкнаха от опасната зона, макар и може би за кратко.

Айосе Перес вкара единственото попадение в този мач и се превърна в герой за "джордитата".

Новаците определено могат да съжаляват много за това, че не взеха поне точка, защото имаха много положения, но не се възползваха от нито едно от тях.

Мачът започна с натиск на Борнемут, но вратарят на гостите Роб Елиът се представи на страхотно ниво. Джошуа Кинг тормозеше от самото начало противниковата отбрана и още в 4-та минута можеше да открие, но стражът изби.

Нюкасъл рядко поглеждаше към противниковата врата, но при една от контрите си откри резултата. В 27-та минута Айосе Перес се разписа, след като беше изведен с пета от Жоржиньо Вайналдуум зад защитата и с прав удар не остави шансове на стража на домакините - 1:0.

До почивката играчите на Борнемут натиснаха още по-здраво, но Роб Елиът ги отказа с намесите си. Джошуа Кинг стреля опасно от наказателното поле в 35-та минута, но вратарят изби. После и Адам Смит пропусна, а в 39-та минута Дан Гослинг стреля опасно и Елиът изби в гредата. Но гол не падна.

След почивката натискът на домакините продължи. Веднага след подновяването на играта Мат Ричи пропиля страхотен шанс, а Дан Гослинг и Джуниър Станислас не спираха да пропускат един след друг.

След този развой Нюкасъл събра 10 точки и изплува над чертата, докато Борнемут падна под нея с 8.