Нюкасъл и Саутхемптън спечелиха преиграванията от третия кръг на ФА Къп и продължават напред.

За Нюкасъл, който е лидер в Чемпиъншип, това се случва за първи път от 5 години. Той се наложи над Бирмингам Сити с 3:1. Два гола за тима на Рафаел Бенитес отбеляза Мат Ричи. Той откри резултата в 10-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йоан Гуфран. В 35-ата минута хубав изстрел на Гуфран за втори път прати топката във вратата на "сините". Интригата се върна в средата на втората част с попадение на Котерил, но в последната минута Ричи с втория си гол в мача реши всичко в полза на "джордитата".

След загубата Бирмингам е в серия от 7 мача без победа под ръководството на новия си мениджър Джанфранко Дзола.

Следващият съперник на Нюкасъл е Оксфорд Юнайтед.

Драма нямаше - Ливърпул продължава напред за ФА Къп (ВИДЕО)

"Червените" спечелиха преиграването на двубоя си срещу Плимут с 1:0

Гол в добавеното време на Шейн Лонг класира Саутхемптън за 4-ия кръг на ФА Къп. В преиграването срещу Норич "светците" имаха много трудни моменти, но се наложиха с 1:0 и в края на месеца ще приемат на "Сейнт Мери" Арсенал.

В първия мач Норич се спаси в последната минута, но днес ролите се размениха. "Канарчетата" вече очакваха продълженията, но след центриране на Сам Макуин топката стигна до Лонг и националът на Ейре зарадва феновете на домакините.