Нюкасъл надигра Фулъм с 3:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" в мач от 17-ия кръг във Висшата лига. Гостите останаха с човек по-малко на терена още в 22-рата минута, когато Раул Хименес получи директен червен картон. Люис Майли даде аванс на "свраките" в 57-ата минута, а Мигел Алмирон и Дан Бърн вкараха другите два гола за домакините.

Двубоят започна с натиск от страна на Нюкасъл. В 5-ата минута Фабиан Шер стреля директно от пряк свободен удар, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Бернд Лено.

В 14-ата минута Фабиан Шер получи травма и бе принудително заменен от Емил Крафт.

Фулъм остана с човек по-малко на терена в 22-ата минута, когато Раул Хименес си изкара директен червен картон.

Алекс Иуоби се възползва от рикоширала топка в наказателното поле на Нюкасъл в 33-ата минута и шутира, но не неточно.

Еди Хау направи втора принудителна смяна в 36-ата минута, тъй като Жоелинтон получи контузия и бе принудително заменен от Люис Майли.

Калъм Уилсън се свлече в наказателното поле на Фулъм в 43-ата минута, а реферът показа нееднозначен жест, че играта трябва да продължи.

Шон Лонгстаф си освободи пространство и стреля от средна дистанция в 43-ата минута, но Бернд Лено направи феноменално спасяване.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Нюкасъл. В 57-ата минута Бруно Гимараеш проби в наказателното поле на Фулъм и с помощта на рикошет топката достигна до Люис Майли, който вкара дебютния си гол на професионално ниво, за да изведе своя тим напред в резултата.

Антъни Гордън комбинира на двойно подаване със свой съотборник в 64-ата минута, след което от границата на наказателното поле видя непокрития Мигел Алмирон, който чукна топката в опразнената врата, за да удвои преднината на своя тим.

Нюкасъл сложи окончателно точката на спора в 82-рата минута, когато Гимараеш центрира топката от дясното крило на втора греда, където Дан Бърн засече с глава. Лено успя да отрази, но защитникът успя да опъне мрежата след добавката.

Така "свраките" прекъснаха серията от две последователни победи с по 5:0 на Фулъм, и вече имат актив от 29 точки. Възпитаниците на Еди Хау изпревариха Манчестър Юнайтед  и ваче заемат 6-о място във временното класиране във Висшата лига.От своя страна "котиджърс" са на 11-а позиция с 21.