Нюкасъл стана шампион на Чемпиъншип, след като спечели с 3:0 домакинството си срещу Барнзли от последния 46-и кръг на първенството.

Нюкасъл чупи трансферния си рекорд!

Клубът привлича звездата на... Реал Сосиедад

По този начин "джордитата" се възползваха от грешната стъпка на Брайтън и завършиха на първото място в крайното класиране. "Чайките" завършиха 1:1 при гостуването на Астън Вила, въпреки че играха близо половин час с човек повече на терена.

Нюкасъл надделя с 3:0 срещу Барнзли. "Свраките" поведоха в резултата в 23-та минута след попадение на Айосе Перес. Шансем Мбемба удвои преднината на домакините в 59-та минута. Топ голмайсторът на Нюкасъл - Дуайт Гейл оформи крайния резултат в срещата в 90-та минута.

Нюкасъл завърши на първо място с 94 точки, а Брайтън втори с 93 точки. И двата отбора още преди няколко седмици си осигуриха участие във Висшата лига през следващия сезон.