Отборът на Арсенал не стартира новия сезон във Висшата лига по най-добрия начин, след като не успя да победи Съндърланд на своя "Емирейтс стейдиъм", завършвайки наравно 0:0 със състава на Мартин О'Нийл.

Без своя бивш капитан и голмайстор от миналия сезон Робин ван Перси, който вече не е играч на тима, "артилеристите" трудно стигаха до чисти голови положения, докато "черните котки" показаха много добра организация в защита.

Добър дебют за лондончани направи Санти Касорла, докато Лукаш Подолски се стара доста, но не успя да свърши това, за което бе на терена, а появилият се като резерва на негово място друг нов нападател Оливие Жиру направи най-големия пропуск в края на мача.

Арсен Венгер стартира с новите попълнения Лукас Подолски и Санти Касорла в титулярния състав, като именно испанецът бе най-активният футболист на домакините през първата част.

В самото начало на двубоя двата отбора размениха по една бърза атака, като и в двата случая изстрели съответно на Касорла и МакЛийн бяха блокирани от Миноле и Шчесни под рамката на вратата.

Отново Санти Касорла опита късмета си в 18-ата минута, когато успя да организира опасна атака, пусна към Жервиньо по фланга, а той върна около точката на дузпа, но изстрелът на испанеца мина на сантиметри в аут.

Диаби и Уолкът също не намериха целта в средата на полувремето, а минути преди края на първата част Подолски бе блокиран в последния момент и резултатът остана непроменен след първите 45 минути игра.

Германецът бе заменен в средата на втората част от другото ново попълнение в атака Оливие Жиру, който дойде като голмайстор на френската Лига 1.

Арсенал напълно овладя центъра на терена, докато Съндърланд се изтегли изцяло в своята половина и много внимателно изчакваше всяка атака на своя противник, който така и не успяваше да изостри достатъчно играта си.

Венгер пусна в игра Аарън Рамзи и завърналият се в тима Андрей Аршавин, но и двамата не успяха да допринесат с кой знае какво за положителното развитие на мача.

Най-сериозният пропуск в мача дойде в 81-ата минута, когато Санти Касорла изведе брилянтно през центъра Оливие Жиру, а нападателят, останал сам срещу вратаря опит удар без подготовка, но прати кълбото в аут.

До края на редовното време Арсенал опита да затегне още повече обръча около Миноле, но опитите на футболистите на Венгер да измислят нещо интересно пред наказателното поле не се увенчаха с успех.

Така първият двубой за "артилеристите" след "ерата Ван Перси" завърши без гол, а Арсенал и Съндърлад разделиха по една точка.