Поредна издънка допусна отборът на Челси през този сезон. В отложен мач срещу Саутхямптън, "сините" на Рафаел Бенитес стигнаха само до равенство 2:2 и изгубиха нови ценни точки в борбата за оставане в битката за титлата.

Челси изигра добро първо полувреме и водеше с 2:0 преди почивката, но през втората част бе напълно надигран и можеше дори да напусне победен своя "Стамфорд Бридж".

Вече с равен брой мачове - по 22, "сините" разполагат с 42 точки и изостават на цели 13 от лидера Манчестър Юнайтед и на 6 от втория Сити. Четвъртият Тотнъм пък е само на две зад футболистите на Бенитес.

В сравнително спокойно темпо и с леко надмощие на домакините си стигна до 25-ата минута, когато Лампард овладя една зле изнесена топка и пусна към Аспиликуета, който центира към Оскар, но бразилецът се размина с топката. Тя обаче попадна точно в Демба Ба, който със странична ножица я заби в мрежата за 1:0.

Саутхямпхтън опита да върне попадението, но направи няколко пропуска, а вместо това в края на полувремето допусна втори гол в своята врата. Отново след лошо изнасяне Рамиреш стреля, но нацели гредата. Азар обаче овладя и с левия крак удвои преднината на тима си.

Втората част спокойно, но при едно центриране в 58-ата минута резервата Ламбърт се извиси и с глава намали резултата 2:1. Попадението даде криле на гостите, а Челси изглеждаше трагично, оттеглен в своето наказателно поле.

Все пак "сините" се посъвзеха и осъщетвиха няколко атаки, но Боруц спаси удар на Оскар, а Демба Ба стреля над гредатав.

В 75-ата минута, кошмарът за "Стамфорд Бридж" все пак бе факт. Бърза контраатака завърши с мощен шут на Пънчън от границата на наказателното поле - 2:2.

Две минути по-късно вдъхновените "светци" можеха да вкарат и трети гол, но от точката на дузпата Ламбърт стреля в аут.

10 минути преди края в игра се появи и Торес, но не успя да допринесе с нещо сериозно. Саутхямптън се дръпна в своята половина, но се отбраняваше добре и заслужено си тръгна с точка от Лондон.

Челси - Саутхямптън 2:2

1:0 - Демба Ба (25')
2:0 - Еден Азар (45')
2:1 - Ламбърт (58')
2:2 - Пънчън (75')

Челси: Чех, Коул, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Лампард (80' - Торес), Рамиреш, Азар, Оскар, Мата, Ба

Саутхямптън: Боруц, Йошида, Хойвелд, Клайн, Шоу, Стивън Дейвис (67' - Ричард Чаплоу), Жилерме, Корк (74' - Рамирес), Шнейдерлин, Пънчън, Родригез (55' - Ламбърт)