В мач от 37-тия кръг на Висшата лига на Англия Манчестър Юнайтед завърши 0:0 като домакин на Мидълзбро. С тази грешна стъпка тимът на мениджъра сър Алекс Фергюсън направи още по-сериозна интригата за второто място, даващо право на директно участие в груповата фаза на Шампионската лига.

"Червените дяволи" имат само точка аванс пред третия, Ливърпул. При победа, Манчестър Юнайтед щеше да си гарантира второто място.

Гостите започнаха по-активно мача, като в първите минути имаха повече положения. Отлични намеси на вратаря Едвин Ван дер Сар, след удари на Масимо Макароне и Фабио Роченбак лишиха финалиста в турнира за Купата на УЕФА Мидълзбро от заслужена ранна преднина.

Втората част бе за Манчестър Юнайтед, но така и не се стигна до гол. В 65-ата минута Лий Катърмол игра с ръка в наказателното си поле, което доведе до дузпа за домакините. Рууд ван Нистелрой обаче не можа да надиграе от бялата точка вратаря Брадли Джоунс.

В последния кръг Манчестър Юнйтед приема Чарлтън, докато прекия конкурент за второто място, Ливърпул гостува на спасилия се вече от изпадане Портсмут.

Уест Хем победи като гост Уест Бромич с 1:0. Единственото попадение бе на Рио-Кокър в 41-ата минута.

Арсенал спечели гостуването си на Съндърланд с класическото 3:0. Първото попадение в срещата падна в 28-ата минута, след като Колинс от тима на Съндърланд си отбеляза автогол.

11 минути по-късно Фабрегас удвои резултата за лондончани, след прекрасно подаване на Тиери Анри.

До почивката падна и третото попадение. В 40-ата минута Анри изпълни перфектен пряк свободен удар и оформи крайното 3:0.

След тази среща възпитаниците на мениджъра Арсен Венгер изостават на четири точки от тима на Тотнъм, като имат и мач по-малко.

Резултатът от срещата означава, че Съндърланд, който в момента има само 12 точки два мача преди края, ще подобри собствения си негативен рекорд за най-малък актив във Висшата лига за един сезон.

"Червено-белите" събраха 19 точки през кампанията 2002/2003, а ако не победят Фулъм на "Стейдиъм ъф Лайт" в четвъртък, тимът ще стане първият в историята без домакинска победа в един сезон в елита.