Нов срамен резултат записа Ливърпул. След като миналата седмица тимът падна от Манчестър Юнайтед с 2:3, а през седмицата отпадна позорно от Нортхемптън за Карлинг къп след дузпи, сега мърсисайдци стигнаха до едва 2:2 със Съндърланд, при това на "Анфийлд".

През цялтото първо полувреме тимът бе повече от безобразен като игра. Все пак, с доста скандален гол Ливърпул поведе. При тази ситуация, Търнър трябваше да изпълни фаул в своята половина като последен от защитата. Той чукна леко топката, оставяйки изпълнението на вратаря Саймън Миньоле.

Вместо това топката бе поета от Фернандо Торес, който подаде на празна врата на Дирк Кайт, който реализира - 1:0. Попадението предизвика гнева на мениджъра на Съндърланд Стив Брус, както и на футболистите му. Малко по-късно обаче Съндърланд изравни с гол от дузпа на Дарън Бент.

По-добрата игра на гостите логично бе възнаградена с втори гол на Бент в 48-ата минута. Джерард обаче успя да върне тима си в мача в 64-ата минута. До края домакините наложиха натиск, но не успяха да вкарат победен гол и дадоха пореден горчив хап на феновете си.