Отборът на Тотнъм продължава да преследва първата си победа от началото на сезона в английската Висша лига. В среща от трети кръг „шпорите" завършиха наравно 1:1 с Норич. Двата отбора предложиха слабо първо полувреме, в което имаше 1-2 няколко добри положения, все пред вратата на домакините. Ветеранът Брад Фридел обаче така и не бе затруднен.

След почивката на „Уайт Харт Лейн" стана интересно. Мениджърът на домакините пусна в игра едно от новите попълнения Муса Дембеле, който имаше нужда от точно 23 минути, за да вкара първия си гол за Тотнъм. Белгийският национал получи топката на границата на вратарското поле, финтира отлично бранител на „канарчетата" и с плътен удар по земя не остави шанс на Руди - 1:0.

Попадението успокои домакините, които тотално овладяха средата на терена и тактично изчакваха последния съдийски сигнал, който да им узакони успеха. Да, ама не. В 85-ата минута след едно центриране топката стигна до крака на Сондграс, който с левачката опъна мрежата зад Фридел - 1:1.

Секунди по-късно домакините получиха нов удар, след като останаха с човек по-малко на терена. Директен червен картон получи Том Хъдълстоун. Любопитното е, че полузащитникът се бе появил на терена 5-6 минути, преди да бъде изгонен.

В крайна сметка двубоят завърши при резултат 1:1 и Тотнъм продължава да няма победа от началото на сезона, което допълнително увеличава напрежението под стола на Андре Вилаш-Боаш.

ТОТНЪМ - НОРИЧ 1:1

1:0 Дембеле (68')

1:1 Сондграс (85')

ТОТНЪМ: Фридел, Фертонген, Галас, Уолкър, Асу-Екото, Ленън, Бейл, Сигурдсон (56' Адебайор), Ливърмор, Сандро (46' Дембеле), Дефо (82' Хъдълстоун)

НОРИЧ: Руди, Мартин, Басонг, Гаридо, Барнет, Джонсън, Хоусън, Пилкингтън, Снодграс, Холт, Джаксън (73' Морисън).