Отборът на Тотнъм продължава уверено пътя си напред в турнира за ФА Къп.

Столичани показаха нагледно защо са един от най-хомогенните и постоянни в представянето си тимове през сезона в Англия, като преодоляха без особена съпротива съперника си в петия кръг от надпреварата - Фулъм.

"Шпорите" се наложиха с 3:0 при визитата си, отправяйки категорично послание към своите по-нататъшни опоненти в надпреварата.

Попаденията в полза на победителите бяха реализирани от Хари Кейн. Всичките три!

Английският национал беше на висота, като стреляше към целта при всеки по-удачен за това момент.

Нито бранителите пред него, нито намиращия се в не особено лоша форма страж на домакините, бяха в състояние да спрат набралия свръхзвукова скорост атакуващ ас.

Той откри резултата още в 16-ата минута, като само липсата на късмет не му позволи да се разпише отново преди почивката.

Снимка 279288

В 51-ата минута обаче той отново бе в прегръдките на съотборниците си, вкарвайки за 0:2, а четвърт час преди края оформи оказалото се и крайно 0:3, пращайки тима си на 1/4-финал.

Фулъм дори не понечи да промени развитието на двубоя, като съвсем заслужено бе елиминиран от надпреварата.