Нотингам Форест спечели мача срещу Хъдърсфийлд на "Уембли" с 1:0, за да си осигури завръщане във Висшата лига за първи път от 1999 г.

Така славният от миналото тим се присъединявайки се към Фулъм и Борнемут в елита.

Единственият гол в мача пред 80 000 фенове падна в 43-ата минута на срещата, когато младият защитник на Хъдърсфийлд Ливай Колвил пусна топката в собствената си мрежа.

Това е огромен успех за шефа на Нотингам, гръцкия милиардер Евангелос Маринакис, собственик на Олимпиакос, който купи клуба през 2017 г. Форест бяха за последно в таблицата на Чемпиъншип през септември, когато беше избран новият треньор Стив Купър, за да завърши на четвърто място в невероятен финал, след което елиминираха Шефилд Юнайтед в плейофите.

Мане се сбогува с Ливърпул?

"Желая на този отбор целия успех на света"

Форест, между другото, е единственият клуб в историята на европейския футбол, който има повече континентални, отколкото национални титли. През 1978 г., под ръководството на легендарния треньор Брайън Клъф, Форест печели титлата в Първа дивизия, побеждавайки Малмьо с 1:0 във финала на Европейската купа през 1979 г. и спечелвайки втората европейска корона през 1980 г., победа с 1:0 над Хамбургер.