Отборът на Арсенал продължава с възходящото си представяне в английската Висша лига. На "Боксинг дей", селекцията на Микел Артета постигна четвъртата си поредна победа. Лондончани нямаха никакъв проблем при визитата си на Норич и подчиниха новаците с 5:0. В герой за "топчиите" се превърна националът Букайо Сака.

Крилото даден тон за триумфа с ранно попадение в шестата минута. №7 разви хубава атака на гостите, като след пас на Йодегор нагласи топката на левия си крак и я запрати в далечния ъгъл на Ангъс Гън.

Снимка 558534

До почивката Киърън Тиърни влезе в далеч по-непривична роля за себе си и вместо асистенция, отбеляза важен гол за 0:2. И тук финалният пас беше дело на Йодегор.

Второто полувреме стартира с леко щастлив гол на Габриел Мартинели. Бразилецът обаче нямаше много време да се зарадва, защото моментално видя вдигнатия флаг за засада.

В 67-ата минута Букайо Сака отбеляза второто си попадение в мача, което остави и без това сломените "канарчета" без алтернатива. В 84-ата шанс да се разпише от дузпа имаше Александре Лаказет, а крайното 0:5 оформи появилият се като резерва Смит-Роу. За попадението на последния имаше и преглеждане с ВАР поради съмнения за засада.

Снимка 558535

Победата беше под №11 за "артилеристите" във Висшата лига, които продължават да бъдат на четвърто място в класирането с актив от 35 точки. Норич твърдо е на последната позиция, само с 10 пункта.

Тотнъм победи Кристъл Палас с 3:0 във Висшата лига