Най-младият състав на Ливърпул в историята на ФА Къп постигна ценен успех.

Тимът спечели преиграването срещу третодивизионния Шрюзбъри на "Анфийлд" в 1/16-финалите от турнира.

Мърсисайдци се наложиха с минималното 1:0, не и без известна доза късмет. Те завоюваха успеха след щастлив за тях автогол, отбелязан от Уилямс 15 минути преди изтичането на редовното време.

Чарли Адам призова Ливърпул да се раздели с Мохамед Салах

"Да вземат Мбапе"

Средната възраст на тима на домакините бе 19 години и 102 дни. Този състав е с 80 дни по-млад от онзи, който през декември стартира при разгромната загуба с 0:5 от Астън Вила на 1/4-финалите в Купата на Лигата.

Мърсисайдци ще срещнат Челси на 1/8-финалите.

В първата среща третодивизионният тим стигна до 2:2, след като изоставаше в резултат с два гола. Още тогава след мача мениджърът Юрген Клоп разкри, че никой от футболистите от първия отбор няма да бъде в състава за преиграването заради зимната пауза, въведена в Англия през тази година.

Самият специалист също не бе на пейката, което породи известно недоволство.

Пол Паркър: Клоп постъпва егоистично за ФА Къп

"Няма много смисъл да даваш почивка на целия отбор"

Отборът бе воден от мениджъра на тима до 23 години Нийл Кричли, а 19-годишният Къртис Джоунс изведе Ливърпул с капитанската лента. Той вече е най-младият капитан в клубната история.

Снимка 465152

Ето и как изглеждаше съставът на "червените" в началото на мача:

Ливърпул: Келъхър, Уилямс, Хувер, Ван Ден Берг, Люис, Чиривея, Кларксон, Кейн, Елиът, Джоунс, Милър.

Така или иначе, въпреки критиките, а разбира се и с известна доза спортен шанс, Ливърпул продължава в следващия етап от надпреварата, за радост на своите фенове.

Снимка 465153

Уейн Рууни пък ще се изправи срещу бившия си тим Манчестър Юнайтед на 1/8-финалите на турнира за Купата на Англия.

Това стана факт след като Дарби Каунти победи с 4:2 Нортхамптън Таун в двубой от четвъртия кръг на надпреварата. Рууни вкара един от головете, разписвайки се от дузпа в 77-ата минута на срещата.