Младият тим на Арсенал допусна изравнителен гол в последната минута при гостуването си на Бирмингам - 1:1, в мач от 32-ия кръг в Премиършип. Тимът на Арсен Венгер държеше победата в ръцете си след гол на Насри в 81-ата минута, но попадение на Кевин Филипс във втората минута на даденото продължение спря серията им от 6 поредни победи.

Така "топчиите" не успяха да излязат на второ място. Те имат вече 68 точки, срещу 71 за лидера Челси и 69 за Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко.

Мачът на "Сейнт Андрюс" започна доста нервно, като любопитното бе, че Бирмингам стоеше по-добре на терена. Момчетата на Алекс МакЛийш играеха много стегнато в защита и не даваха никакъв шанс на Арсенал да разгърне играта си. Все пак първото положение бе за гостите и то се откри пред Уолкът, но англичанинът не можа да копне топката над Харт. В 33-ата минута Джером напредна опасно и стреля по земя към Алмуния, но испанецът с върха на пръстите си отби в корнер.

През второто полувреме първата интересна ситуация бе създадена от Диаби, който стреля силно малко пред пенала, но топката отиде право в ръцете на Джо Харт. В 61-ата минута пък домакините бяха на косъм от гола. Гаел Клиши не можа да гардира добре Джонсън, който се докопа до топката, пращайки я в страничната греда, а след рикошета тя се отби в коляното на Дан, но не пожела да влезе във вратата.

Малко след това Венгер предприе две смени, които раздвижиха играта на "артилеристите" - Насри и Аршавин се появиха в игра. Руснакът овладя една топка на аутлинията в 71-ата минута и подаде към Насри, но французинът стреля много слабо от чиста позиция. Десет минути по-късно обаче Насри поправи грешката си по великолепен начин. Той пое топката на десния фланг, напредна и с диагонален удар по земя матира Джо Харт - 0:1.

Насри бе на път да се превърне в герой за тима си, но накрая бе грешникът. Той бе изведен сам срещу Харт в 89-ата минута, но вместо да реализира за 0:2, се опита да подаде на Аршавин и сбърка. Това даде шанс на домакините за последен шанс и те го хванаха. Грешка в защитата доведе до центриране към Кевин Филипс, който би към Алмунния, а испанският страж отби неумело във вратата си - 250-и гол в кариерата на Филипс и шамар по амбициите на Арсенал за първа титла от 2004-а насам.

Бирмингам: Харт, Кар, Риджуел, Джонсън, Дан, Боуйър, Фъргюсън, Фейхи, Гарднър, Джером, МакФадън. (Филипс, Бенитес)

Арсенал: Алмуня, Саня, Клиши, Кемпбъл, Диаби, Фабрегас, Росицки, Уолкът, Денилсон, Сонг, Бендтнер. (Насри, Аршавин)

Рефер: Хауърд Уеб

Стадион: Сейнт Андрюс