Отборът на Нюкасъл съхрани надежда за оцеляването си във Висшата лига след трудна победа над Мидълзбро в последен мач от 36-ия кръг. Двубоят започна кошмарно за домакините, след като Хабиб Бейе си заби автогол в 3-ата минута.

Удар на Тунджай бе боксиран от Стив Харпър и топката се отклони от десния крак на Бейе, за да навести мрежата за 1:0 за Боро. Радостта на гостите беше кратка, тъй като „черно-белите" изравниха в 9-ата минута.

Дани Гътри центрира от ъглов удар отдясно и в малкото наказателно поле Стивън Тайлър се извиси над всички, стреляйки с глава в долния ляв ъгъл за 1:1. Двата отбора демонстрираха дух и желание за борба, като по-атакуващият състав беше този на домакините. До нов гол до края на полувремето така и не се стигна.

В средата на втората част мениджърът на домакините Алън Шиърър смени Майкъл Оуен с Обафеми Мартинс. Нигериецът се оказа печеливш ход за бившия английски национал.

Секунди след появата си на терена нисичкият Мартинс получи пас с глава от Марк Видука. Африканецът овладя топката и стреля с десния крак, разписвайки се за 2:1 за Нюкасъл в 71-ата минута. Голът прекърши гостите, които така и не показаха особена активност в предни позиции.

„Свраките" нанесоха своя последен удар в 86-ата минута, когато Петер Ловенкрандс оформи крайното 3:1. Датчанинът засече центриране на Кевин Нолан отдясно и с мощен удар с десния крак препарира Брад Джоунс.

С успеха Нюкасъл събра 34 точки и запазва шансовете си да остане в елита, докато Мидълзбро остана с 31 и изглежда все по-сигурно изпадащ.

Нюкасъл - Мидълзбро 3:1 (1:1)

0:1 Бейе (3 мин) автогол
1:1 Тайлър (9)
2:1 Мартинс (71)
3:1 Ловенкрандс (86)

Съдия: Майк Дийн
Стадион: „Сейнт Джеймсис Парк"