Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Вилиан е заменен от Чалоба.

85′
Снимка 268213

83′

Вилиан получи твърде много пространство от защитата на домакините и стреля, но право в ръцете на вратаря.

78′

Челси владее инициативата в последните минути, но до момента гостите не стигат до нов гол.

76′

Педро е заменен от Матич.

71′

Фабрегас подаде към Педро, който стреля, но далече над вратата.

68′

Педро пробва пас към Коща, но защитник на домакините изби в последния момент.

65′
Снимка 268203

63′

Вилиан пробва прострелен удар, но не успя да насочи добре към далечния ъгъл, последва аут.

60′

Лав замени Джоунс за домакините.

55′

Ларсон влезе на мястото на Кирхоф.

54′

Коща връхлетя в наказателното поле, Коне обаче го спря позволено, за ужас на нападателя, който погледна с надежда към съдията.

50′

Вилиан се измъкна от защитата и от трудно положение стреля по диагонала, уцелвайки гредата!

47′

Няма промени в двата състава.

47′

Бърза атака на домакините. Дефоу пусна отлично към Янузай, той стреля, но Куртоа се намеси.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Вилиан изпълнява, топката мина близо до вратата.

43′

Коща е спънат от Джон О’Шей - фаул в полза на Челси.

40′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Сеск Фабрегас започна опасна атака, направи двойно подаване с Вилиан, испанецът насочи топката и с премерен, вътрешен удар откри резултата!

37′

Моузес?! Играчът на Челси бе на добра позиция и хубаво смени посоката, но ударът му може да се счита като подигравка към Пикфорд.

34′

Отлична възможност за Челси! Коща  от около точката на дузпата пусна добре към Педро, който стреля, вратарят изби, но и испанецът е бил в засада.

27′

Коща не успя да уцели добре топката от въздуха и тя прелетя далече над горната греда.

25′

Янузай излъга двама играчи на Челси и опита удар, Куртоа нямаше добра видимост, но играчът, собственост на Ман Юнайтед стреля над вратата.

23′
Снимка 268202

20′

Денайар опита обещаващ пас в наказателното поле, но Луис застана на пътя на топката и спря атаката на "черните котки".

15′

Владеенето на топката е 75% в полза на Челси и съответно 25% за домакините.

11′

Давид Луис се опита да засече дълго подаване на Коща, но топката му избяга.

8′

Челси владее инициативата, но до момента без сериозни положения и пред двете врати.

6′

Фабрегас опита центриране в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник, който да засече.

5′

Стадионът избухва в аплодисменти заради малкия фен на тима - Брадли Лаури, който е диагностициран с ужасната диагноза рак и лекарите прогнозират, че му остават само няколко месеца живот.

1′

Асоро Батчуай

Съндърланд приема Челси в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Срещата на "Стейдиъм ъф Лайт" стартира в 21:45 часа.

"Сините" са в серия от 9 поредни победи и нямат никакво намерение да нарушават успешния си ритъм. Мениджърът Антонио Конте обаче получи удар преди мача като звездата Еден Азар се контузи.  Неговото място ще бъде заето от Вилиан, който ще излезе на терена за първи път като титуляр след кончината на своята майка.

Тимът на Дейвид Мойс напоследък се радва на по-добо представяне, но все пак е далече от нивото, което искат да виждат феновете. От друга страна последните две срещи на собствен терен бяха спечелени, така че амбициите ще бъдат за нов триумф, което не се е случвало от 2012-а.