Бейнс изчиства топката след шут на Мане. Това щеше да е чудесна асистенция на Фирмино, чийто поглед върху играта определено впечатлява.

59′

Майк Дийн неколкократно предупреждава Лукаку, че трябва да се успокои, въпреки множеството нарушения, извършени срещу него. Дали нервите на тарана ще издържат?

58′

Мачът е под номер 610 за Гарет Бари. Единствено Райън Гигс е с повече в кариерата си в Лигата (632).

57′

Жълт картон за Ловрен.

51′

Владението на топката, от страна на гостуващия тим, вече е доста по-осезателно и достига до показателните 61%.

50′

Лалана се опитва самостоятелно да превземе полето на съперника. Не му се получава.

50′

Фирмино центрира, но Мане и Лалана се сблъскват и не успяват да отиграят топката.

Снимка 268995

46′

Бари заменя принудително МакКарти, както се очакваше.

45′

Играта е подновена.

45′

Почивка.

43′

Фунес Мори стреля далеч от целта.

41′

Бари е пратен да загрява, след като МакКарти се свлича на земята при съприкосновение със съперников състезател. За момента не е ясно дали смяната ще бъде наложителна.

37′

Ориги не успява да се възползва от чудесна възможност за гол. Отборът му може да съжалява за този пропуск, на по-късен етап от срещата.

36′

Липсата на интрига в мача започва да граничи с откровена досада. Дали пък именно това не е целта на ексцентричния мениджър на гостите?

30′

Предвид липсата на голове, феновете намират свой начин да потушат напрежението. Запалянковците на Ливърпул честитиха 21-ата годишнина, откакто съперникът им спечели последния си трофей - финал за ФА Къп срещу Юнайтед (1:0).

Снимка 268988

28′

Силен шут на Вайналдум, но топката преминава далеч от целта.

20′

Поредица центрирания в полето на Ливърпул, но Деян Ловрен успява да се справи и с двете създали се ситуации.

19′

Тежки сблъсъци по цялата дължина на терена. Играта се накъса.

Снимка 268983

12′

Спорен пас на Хендерсън към вратаря на Ливърпул, мърсисайдци бяха на крачка от неприятна грешка в тази ситуация.

11′

Прави впечатление, че поне на този етап гостите не са в обичайния си вихър в половината на съперника. Напрежение в редиците им няма.

Снимка 268984

10′

Агресия и борба за надмощие - това представлява мачът на "Гудисън Парк", до момента.

Снимка 268982

7′

Центриране на Лукаку не намира никого в полето на Миньоле.

6′

Тениската на Баркли вече беше сменена, след като футболистът се прости с нея при тежък сблъсък. Дербито обещава да е истинско.

Снимка 268991

5′

Ливърпул се опитва да установи някакъв първоначален натиск.

4′

Спокойствие на терена днес явно няма да има. Пробивите по двете дължини на терена вече са налични.

3′

Клоп по-"цветен" от всякога: "Какво е мнението ми за "Гудисън Парк"? Тревата тук им е малко по-висока, сякаш...".

Снимка 258170

2′

Минути преди началото стана ясно, че Матип ще пропусне срещата заради неуспешен късен фитнес тест. Не е ясно каква е конкретната причина за този развой на събитията за състезателя.

1′

Клевърли Кариус

Евертън е домакин на Ливърпул в последна среща от програмата на 17-ия кръг в английската Висша лига.

Двубоят на "Гудисън Парк" започва в 22:00 часа.

Последните 10 срещи на Евертън във всички турнири са доста показателни, като добрата форма от началото на сезона явно е забравена. Общо 2 победи, 4 равенства и 4 загуби за тима в предишните няколко срещи едва ли радват особено много феновете на клуба.

В последните си 5 домакинства съставът все пак няма записано поражение, като разполага на сметката си с 2 победи и 3 равенства.

Последните 10 срещи на Ливърпул изглеждат доста по-респектиращо - 7 победи, 2 равенства и 1 загуба. От тях 2 победи, 1 равенство и 1 загуба бяха регистрирани в последните 4 гостувания.

В предходните 10 директни срещи между двата състава пък домакините нямат победа, гостите имат 4 успеха и 6 пъти са завършили наравно.

На "Гудисън Парк" единайсеторките имат изиграни 4 мача помежду си, като всичките са завършвали наравно.

Успех би пратил "червените" пред втория в момента Сити, на само 6 точки от лидера в класирането Челси.