Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА СРЕЩАТА! ЧЕЛСИ ЗАВЪРШВА ГОДИНАТА КАТО ЛИДЕР!

84′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Диего Коща прави резултата 4:2 след като си изработи попадението, преодолявайки защитата на Стоук, стреляйки от близка дистанция.

80′

Moузес е заменен от Иванович

76′
Снимка 270700

74′

Матич заменя Фабрегас.

68′
Снимка 270699

64′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Фабрегас изведе Вилиан, който с шут под гредата направи резулатат 3:2.

63′

ИЗРАВНИТЕЛНО ПОПАДЕНИЕ ЗА СТОУК! Диуф намери много добре Крауч, който бе изпуснат от отбратана на "сините" и простреля Куртоа за 2:2!

57′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Моузес намери Еден Азар, който чукна към Вилиан, той нямаше как да сбърка отблизо за 2:1!

47′

СТОУК ИЗРАВНИ! Питър Крауч свали центрирана топка към Мартинс Инди, който с левия крак от въздуха насочи в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Куртоа за 1:1.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ - ЧЕЛСИ - СТОУК 1:0!

40′

Диего Коща стреля от фаул, но над вратата.

34′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Сеск Фабрегас центрира от корнер, Гари Кейхил се извиси в наказателното поле и прати топката в мрежата на "грънчарите"!

33′

Давид Луис прати уникален дълъг пас към Коща, топката бе отбита и попадна в Азар, който среля, но стражът изби с една ръка!

25′
Снимка 270682

23′

Стоук налага преса в последните минути. Ще падне ли гол в мрежата на Куртоа?

19′

Диего Коща стреля от близка дистанция, но право в ръцете на стража.

10′

Равностойна игра в първите 10 минути на мача.

6′

След изпълнението на корнер, топката достигна до Канте, той стреля, но на сантиметри от лявата греда.

5′

Азар се измъкна и стреля от границите на наказателното поле, ударът се отби в играч на гостите, корнер в полза на "сините".

2′
Класиране Англия Премиершип

Вижте местата на отборите в таблицата

1′

Чалоба Уелан

Челси посреща Стоук Сити в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Лидерът е във великолепна форма от 12 последователни победи в шампионата.

Към момента "сините" изглеждат фаворити за титлата. Гостите са без успех в последните си 11 последователни визити на "Стамфорд Бридж", а последната им победа като гост над лондончани бе през 1974 година.

Симон Миньоле: Не съм роден да бъда резерва!

Футболист на Ливърпул: Не съм роден да бъда резерва!

"Номер 2? Никога!"

В състава на домакините, контузен е Тери, докато Педро е наказан.

За "сините" обаче се завръщат Канте и Коща.

Формата на Стоук определено е доста слаба и тимът има само един успех в последните си пет срещи от всички турнири.