90+3′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 41,372
90+3′

Професионална победа за Челси. "Сините" пропиляха първото полувреме, но после пречупиха Брайтън.

90+2′

Ескиердо стреля високо. Брайтън се опитва да вкара гол.

90+1′

Дъфи стреля с глава след фаул. Топката профуча покрай гредата. Куртоа не реагира.

90′

Три минути добавено време.

86′

Дринкуотър ще доиграе мача на мястото на Канте.

82′

Батчуай влезе на мястото на Алваро Мората.

81′

Нокер влиза на мястото на Марч. Последна смяна за Брайтън.

79′

Гелн Мъри заменя Хемед.

75′

Играчите на Челси напълно контролират събитията на терена и се забавляват.

74′

Грос сменя Каял.

73′

Уилиан заменя Азар.

72′

Каял се обърна и от изгодно пложение стреля в аут.

67′

Азар не можа да овладее пред малкото поле и подаде на Бакайоко, който стреля в аут.

66′

Азар напредна, излезе в изгодна ситуация, но ударът му беше изваден от голлинията.

65′

Гостите достигнаха до корнер след хубава атака на Хемет отляво.

60′

ГОООЛ! Маркос Алонсо стреля с глава до близката греда след корнер. Защитата на Брайтън закъсня да го покрие.

59′

Дъфи изпревари Мората след центриране. Челси търси много активно втори гол. Гостите пазят резултата.

58′

Алонсо стреля остро с глава под ъгъл. Райън извади топката под гредата в корнер.

57′

Райън спаси акробатично силен фалцов удар на Маркос Алонсо от фаул.

54′

Зутнер стреля от фаул в стената. Добавката на Пропер е уловена от Куртоа. Първи удар за Брайтън в мача.

51′

Стивънс изби топката от краката на Мората, който се опита да се завърти пред малкото поле.

49′

Бакайоко свали топката за Азар, който от границата на наказателното поле стреля до гредата.

46′

ГОООЛ! Алваро Мората стреля неспасяемо отблизо с глава. Алиспикуета центрира отдясно зад защитата. Попадението падна 51 секунди след началото на полувремето.

45′

Ще успее ли защитата на Брайтън да издържи още едно полувреме?

45+2′

Челси игра с топката и нищо. Играчите на Брайтън стояха отзад и чакаха почивката.

45+1′

Мората стреля с глава в аут. Той беше блокиран от двама защитника.

45′

Една минута добавено време.

44′

Азар отново напредна отдясно. Той насочи топката остро, но Райън легна и я улови.

42′

Азар слезе до аутлинията отдясно, но центрирането му беше блокирано в корнер.

40′

Шут на Фабрегас. Малкият рикошет не заблуди Райън, който улови топката пред гърди.

36′

Засега играчите на Брайтън напълно неутрализират атаките на домакините. Те от своя страна не бързат.

33′

Фабрегас не можа да стигне до топка зад защитата след хубаво подаване на Рюдигер.

28′

Стивънс изпревари Фабрегас в наказателното поле след опасна атака на Алонсо отляво.

27′

Мозес се включи зад гърба на Искиердо и стреля с глава в ръцете на Райън.

26′

Райън спаси удар от близо на Мозес. Нигериецът получи топката зад защитата отдясно.

24′

Публиката започва да недоволства, защото домакините нямат идея за създаване на опасно положение.

23′

Фабрегас свали след корнер топката на Бакайоко, който я ритна нескопосано с левия крак в аут.

20′

Азар падна театрално пред наказателното поле. Домакините изцяло разчитат на него за изостряне на атаката.

18′

Пропуск! Бакайоко не може да засече трудна топка. Тя прелетя покрай вратата. Рюдигер свали с глава, след като Райън увисна при центрирането.

14′

Хемет беше пометен от Рюдигер в наказателното поле на Челси. Гостите успяха да задържат топката около минута.

12′

Владението на топката е 83% на 17% за домакините.

11′

Здрава битка пред наказателното поле на гостите. Играчите на Брайтън са безкомпромисни.

9′

Играта се води изцяло в полето на гостите. И двата отбора разиграват дълго топката.

6′

Много неточен удар отдалече на Азар.

4′

Мората се измъкна отляво, но Райън затвори ъгъла и корнер.

2′

Гари Кейхил е на мястото на болния Кристенсен. Алваро Мората заменя Педро и Фабрегас започва вместо Уилиан спрямо мача с Евертън.

1′

Център за домакините. Те атакуват наляво.