Отборът на Челси продължава много стабилното си представяне във Висшата лига на Англия, след като днес се наложи с 4:1 на тима на Норич.

"Сините" все още нямат загуба от началото на сезона и са едноличен лидер в класирането с шест победи с едно равенство. Отличен мач изиграха Хуан Мата, Еден Азар и Оскар, а достатъчно стабилни бяха и забъркалите се в голям скандал Джон Тери и Ашли Коул, които стартираха като титуляри.

Днес футболистите на Роберто ди Матео трябваше да осъществят обрат, след като Норич излезе напред в резултата в средата на първата част, но благодарение на Фернандо Торес, Франк Лампард, Еден Азар и Бранислав Иванович го направиха по категоричен начин.

Още в третата минута Торес можеше да се разпише, но пропусна отлична възможност. В 11-та минута Норич шокира домакините с бърза атака, завършила с попадение на Греъм Холт за 0:1.

Голът само ядоса европейският шампион, който след три минути успя да изравни. Фернандо Торес се реваншира за пропуска си в началото на мача, възползва се по най-добрия начин от центриране на Иванович и с глава направи 1:1 в 14-ата минута.

Норич все още не изглеждаше предаден и в 19-ата минута Бенет можеше да стреля по-добре с глава от отлична позиция, но резултатът остана равен поне още няколко минути.

В 22-ата минута след блокиран изстрел на неуморимият Фернандо Торес, който е стартирал във всички мачове на своя отбор от началото на сезона, топката попадна във Франк Лампард, който без проблем я прати в мрежата за 2:1.

Девет минути по-късно Еден Азар съвсем успокои своя отбор с трето попаденение. Отлична контраатака, преминала през белгиеца и Хуан Мата завърши с гол за 3:1.

До края на първата част двата отбора пропиляха по една възможност за нов гол, като със сериозен пропуск се отличи стартиралият като титуляр Оскар, който изигра отлично една ситуация в 40-ата минута, но нямаше късмет да се разпише.

След почивката "сините" установиха контрол върху събитията, а пропуски направиха Мата, Оскар и Азар, за да се стигне до 76-ата минута, когато с прекрасен удар от въздуха след пас на Мата, Бранислав Иванович вкара четвърти гол и окончателно сложи точка на спора.

След тази победа футболистите на Роберто ди Матео разполагат с 19 точки, които им отреждат преднина от 4 пред втория Манчестър Сити преди паузата за националните отбори. Норич пък все още търси своята първа победа и се намира на незавидната 18-та позиция с актив от три точки.