Мидълзбро прекъсна серията на Шефилд Юнайтед в турнира за купата на Англия и след успех с 1:0 след продължения на "Ривърсайд" изхвърли втородивизионния тим от борбата за трофея в петия кръг.

Гостите, които в предишните два кръга отстраниха последователно други два елитни тима Болтън и Манчестър Сити, пропуснаха своя шанс в първата среща на "Брамъл Лейн" преди 10 дни, а в преиграването рядко застрашаваха вратата на Марк
Шварцър.

Двубоят като цяло беше равностоен без особени положения през двете врати, а развръзката дойде в 114-ата минута, когато след  удар на Хосам Мидо топката рикошира от гредата, след като се удари във вратаря на съперника Пади Кени и влезе в мрежата на Шефилд Юнайтед.

Кени се превърна в герой за своя тим в редовното време, след като отрази опасни удари на Афонсо Алвеш, Люк Йънг, Стюърт Даунинг и резервата Тунджай Санлъ, но шест минути преди края нямаше шанс.

Гостите пък можеха да решат всичко в последната минута на редовното време, но бившият английски национал Джеймс Бийти пропусна от чиста позиция.

Така Мидълзбро ще приеме друг тим от втора дивизия Кардиф Сити на четвъртфиналите на 8 или 9 март.

В другите срещи носителят на трофея Челси ще гостува на Барнзли, който в петия кръг отстрани Ливърпул след победа с 2:1 на "Анфийлд".

Шампионът и миналогодишен финалист в надпреварата Манчестър Юнайтед е домакин на Портсмут, а Бристъл Роувърс посреща Уест Бромич Албиън.