Мидълзбро победи с 4:3 Хъл Сити, който се състезава в Чемпиъншип и се класира за четвъртия кръг за Купата на Англия. Кретащият в дъното на таблицата Хъл Сити създаде доста главоболия на елитния тим.

Домакините поведоха с 3:0 до 57-ата минута и сметнаха че са си оплели кошницата, като продължат в надпреварата. В 32-ата минута дебютантът в тима на домакините Себ Хайнс разстреля вратаря на гостите и откри резултата с топовен удар.

В 49-ата минута Марк Видука реализира второ попадение в срещата, а в 57-ата минута Якубу от дузпа материализира превъзходството на Мидълзбро. Гостите обаче съумяха да се върнат в двубоя с два бързи гола и възкресиха надеждите си за продължаване в турнира.

Само за четири минути Марк Шварцер беше матиран на два пъти. Първо Доусън в 59-ата минута намали резултата, а Паркин от дузпа, отсъдена от съдията на двубоя Роб Хълс  за професионално нарушение на Абел Шавиер в пеналта срещу Стивън Макфии, намали разликата до 3:2 в полза на Мидълзбро.

До края на двубоя двата тима си разминиха по едно попадение. Марк Видука вкара втория си гол в срещата в 64-ата минута, а Доусън реализира също така втория си гол в 69-ата минута, но силите на гостите не стигнаха за обрат.