Отборите на Мидълзбро и Арсенал не можаха да излъчат победител и завършиха наравно (1:1).

В 17 минута след центриране от корнер Емануел Адебайор засече топката и изведе отбора си напред в резултата. В 29-та минута след грешка в отбраната на "артилеристите", Тунчай успя да центрира в наказателното поле и бившият играч на тима Жереми Алиадиер отправи неспасяем удар с глава във вратата на Мануел Алмуния, за да изравни резултата.

След подновяването на играта, футболистите на Мидълзбро поеха инициативата и при едно остро влизане на Абу Диаби в краката на Адан Джонсън, първият получи жълт картон. Това продължи до 55 минута, когато Арсенал взе контрола над двубоя, но малшансът им попречи да си тръгнат с трите точки. Пропуски на резервата Бендтнер и Ван Перси лишиха отбора си от победата.