Българският национал Мартин Петров отбеляза първото попадение за своя тим Манчестър Сити при победата с 2:0 над Стоук Сити. Петров, който получи титулярно място от новия мениджър на "гражданите" Роберто Манчини, откри резултата в 28-ата минута на двубоя.

В даденото от съдията продължение на първата част Карлос Тевес се разписа за 2:0.

Като цяло Сити бе по-класният отбор през целия двубой. "Гражданите" създадоха куп положения, а Мартин Петров игра с настроение и създаде доста интересни неща. В 28-ата минута Карлос Тевес започна атака на своя тим намери Робиньо, който с прекрасен пас прати топката в непокрития Петров. От няколко метра българският национал не сгреши и откри резултата.

В даденото от съдията Лий Мейсън продължение на първата част "гражданите" вкараха втори гол. Тевес завърши атака на Сити с точен удар. Сабалета центрира в наказателното поле на Стоук, където Гарет Бари свали топката с глава към Тевес. С ножичен удар аржентинецът направи за втори път безпомощен Сьоренсен.

През втората част гостите се опитаха да намерят отговор на своя съперник, но така и не успеха. Така Манчини започна с победа. Манчестър Сити има 32 точки в своя актив и заема 6-о място във временното класиране. Скоук пък е на 11-а позиция с 21 точки.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – СТОУК СИТИ 2:0
(1:0) Петров (28)
(2:0) Тевес (45)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Гивън; Сабалета, Туре, Компани, Силвиньо (66’ Ричардс); Де Йонг, Бари, Айрланд, Петров, Робиньо (70’ Белъми); Тевес (90’ Гаридо);

СТОУК СИТИ: Сьоренсен; Уилкинсън (48’ Хут), Файе, Колинс, Хигинботъм; Тунджай (59’ Фулър), Уайтхед, Диао, Уилан, Етерингтън; Сидибе (52’ Бийти)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Уилан, Диао (С)
СТАДИОН: „Сити ъф Манчестър”, Манчестър
СЪДИЯ: Лий Мейсън