Българският национал Мартин Петров продължава да навлиза във все по-добра спортна форма. Крилото започна като титуляр и отбеляза попадението за своя тим - Манчестър Сити при равенството 1:1 като гост на Уигън. Марто се разписа в 47-ата минута на двубоя. В самия край на първата част домакините бяха повели след попадение на Чарлз Н'Зогбия.

Като цяло Уигън сътвори повече опасности пред вратата на Шей Гивън. В последните 25 минути гостите от Манчестър играха с човек по-малко, но въпреки това устискаха точката.

Попадението на Петров падна след асистенция на Карлос Тевес, който намери българина в отлична позиция. От 12-13 метра Марто забоде топката в долния десен ъгъл на вратаря.

След този мач Уигън е на 10-о място с 12 точки, а Сити заема 5-о с 16 точки и мач по-малко. Лидер е Манчестър Юнайтед с 22 точки