Манчестър Сити продължава напред в турнира "Карлинг къп" след труден успех над Фулъм с 2:1 след продължение.

Българското крило Мартин Петров влезе като резерва в 75-ата минута за "гражданите" и асистира за победното попадение на тима си дело на Коло Туре в 112-ата минута.

Отборът на Фулъм игра с почти същия състав, с който завърши 1:1 в София срещу ЦСКА в турнира Лига Европа.

За Манчестър Сити пък играха почти всички всички звезди като Карлос Тевес, Крейг Белами, Найджъл де Йонг, Шон Райт-Филипс и Стивън Айрлънд.

Золтан Гера откри резултата в полза на Фулъм в 37-ата минута с бомбен удар от 25 метра. Гарет Бари изравни в 52-ата минута с глава след центриране на Крейг Белами от пряк свободен удар. Впоследствие в игра се появи Мартин Петров, а двубоят отиде в продължения.

В 112-ата минута Петров центрира и Туре с глава прати "гражданите" в 4-ия кръг.