Българският национал Мартин Петров престоя 90 минути на терена за своя Болтън в мач от 3-ия кръг за ФА Къп. В преиграване у дома срещу Макълсфийлд Марто вкара първото попадение в срещата за крайния успех с 2:0 за Уондърърс.

Марто бе точен в 26-ата минута. Преди него, Кевин Дейвис се бе разписал още от съблекалнята и по този начин тимът му подпечата рано рано успеха. В следващия кръг Болтън ще има никак не лека задача у дома срещу силно представящия се новак в елита на английския футбол Суонзи.

В друг мач по-рано днес Лестър Сити също си осигури класиране напред, след като разби славния някога Нотингам Форест с 4:0. Боатенг си вкара автогол още в 7-ата минута, след което последваха три безответни гола на Бекфорд, който осигури победата за Лестър.

За тима обаче в игра изобщо не се появи българският защитник Александър Тунчев. Бившият играч на ЦСКА и Локо (Пд) бе през цялото време на пейката, но така и не получи шанс за изява. В следващия кръг "лисиците" ще играят със Суиндън у дома.

Лондонският Милоул също се класира напред. Тимът разби Дагенъм енд Редбридж с размазващото 5:0. В 4-ия кръг на ФА Къп Милоул ще срещне Саутхемптън.

Елитният КПР пък успя да спечели с минималното 1:0 срещу Милтън Кейн Доунс. Единственото попадение бе дело на Дани Габидън в 73-ата минута. По този начин той осигури лондонско дерби в следващия кръг на надпреварата срещу Челси.