Астън Вила и Болтън завършиха 1:1 на "Вила Парк" в мач от петия кръг на Висшата лига.

90 минути за домакините изигра капитанът Стилиян Петров, а 83 за Болтън Мартин Петров.

Това бе последният мач на тима от Бирмингам преди "ерата Жерар Улие", който поема отбора от следващата седмица.

Домакините стартираха по-добре срещата. Още в 13-ата минута Ашли Йънг отбеляза своя пореден гол във вратата на Болтън с прекрасно изпълнение от пряк-свободен удар.

В 35-ата минута блесна Мартин Петров, който асистира на Кевин Дейвис, а централният нападател на Болтън красиво изравни - 1:1.

Като цяло Мартин Петров показа много добра игра и изглежда се връща към най-добрата си форма.

АСТЪН ВИЛА: Фридъл - Л. Йънг, Колинс, Дън, Уорнък - Петров, Албрайтън, Айрлънд, Даунинг, А. Йънг и Агбонлахор.

БОЛТЪН: Богдан - Стейнсън, Найт, А. О`Браян, Робинсън - Петров, Муамба, Холдън, Лий, Кевин Дейвис и Елмандер.