Англия надигра единайсеторката на Коста Рика и постигна заслужен успех в приятелската среща между двата тима, състояла се на "Елън Роуд".

Трите лъва стигнаха до победа с 2:0, с голове на Даниел Уелбек и Маркъс Рашфорд.

Младата надежда на английския футбол и Манестър Юнайтед бе точен още в 13-ата минута на мача, разписвайки се с красив удар от далечна дистанция.

Рашфорд получи топката в сравнително неудобна за директен изстрел зона от терена, но без да се замисля погледна, видя че Кейлор Навас е излязъл напред в полето си и стреля мигновено.

Снимка 360851

Опитният страж сякаш за момент помисли, че топката ще продължи движението си нагоре и ще се отдалечи от целта, но това не се случи. Кълбото продължи движението си по права линия към горния десен ъгъл на вратата на Навас и влетя в мрежата за 1:0.

Стражът на Реал (Мадрид) дори не се отчете с добър опит за спасяване, подцени ситуацията и беше наказан.

До почивката центриранията на британците зачестиха, но нови голове не бяха реализирани.

През вторите 45 минути ситуацията на терена не се промени особено много, като отново английските състезатели бяха доминантите в срещата.

В даден момент от мача владението на топката достигна внушителните 66% в полза на Англия. Второ попадение така и не падаше.

Това все пак се случи 14 минути преди последния съдийски сигнал, когато Деле Али асистира на Даниел Уелбек, вкарал ново попадение във вратата на съперника за оказалото се и крайно 2:0.