Манчестър Юнайтед спечели градското дерби с Манчестър Сити. Сблъсъкът между двата тима от 29-ия кръг на Висшата лига завърши с успех за домакините.

На "Олд Трафорд" "червените дяволи" триумфираха с 2:0, като по този начин успяват да съхранят живи надеждите си за постигане на позиция в крайното класиране, която би им позволила да участват в европейските клубни турнири.

Първият гол за домакините бе отбелязан от Антони Марсиал, разписал се през първите 45 минути на срещата.

Снимка 470717

Крайното 2:0 бе оформено от Мактоминей в продължението на мача, след невероятна грешка на Едерсон.

Четвъртото дерби на Манчестър за сезона донесе трета победа за "червените дяволи", като Пеп Гуардиола продължава да не успява да се справи с предизвикателствата, изправени на пътя му от Оле Гунар Солскяер.

Двата тима се срещнаха и в полуфиналите за Купата на Лигата, разменяйки си по една победа като гости, като интересното е, че отборът, който пътува до стадиона на опонента триумфира в 6 от последните 7 двубоя между тях. Юнайтед взе и двете си визити на "Етихад", като особено в двубоя от първенството, изигра изключително силен мач, като можеше да спечели и с повече от 2:1.

Снимка 470722

Кевин де Бройне бе големият отсъстващ за състава на Гуардиола, като липсата му определено бе сериозен удар за отбора. С течение на срещата личеше как именно креативността на белгийския ас не е налична на терена и това пречи в изграждането на акциите на "небесносините".

Солскяер заложи на тактика, която носи успех на отбора му, а именно максимална скорост в действията и стремеж за контраатаки. При подобна акция за състава падна и откриващото попадение в срещата. То бе реализирано от Марсиал след точно половин час игра.

Снимка 470721

И през първото, а и през второто полувреме реферът Майк Дийн съвсем не остана "невидим" на терена, като той и помощниците му взеха редица дискусионни решения, въпреки използването на системата ВАР.

Останаха много въпросителни за темата, която дълго бе разисквана в последните месеци - тънките засади. Със сигурност рамото на Агуеро или това на Стърлинг, преминаващи с по няколко сантиметра виртуалната линия, не е нещо, което трябва да бъде от определящо значение в сблъсъци като този.

Снимка 470720

Одион Игало се появи на терена едва в заключителните няколко минути, като не остави кой знае каква следа в мача.

В продължението на срещата Едерсон сбърка, Мактоминей реши да стреля от много далечна дистанция и вкара топката в мрежата за крайното 2:0.

Юнайтед е под номер 5 в таблицата с временното класиране, с актив от 45 точки. Сити е втори, с 57 пункта на сметката си.