Манчестър Юнайтед се завърна на върха в класирането на английската Висша лига по-малко от 24 часа, след като шампионите от Челси завзеха лидерската позиция. "Червените дяволи" победиха с 2:0 Ливърпул в дербито на деветия кръг на Премиършип.

И Сър Алекс Фъргюсън, и Рафаел Бенитес направиха промени в своите единайсеторки за тази среща - в състава на домакините на резервната скамейка остана португалецът Кристиано Роналдо, който се оплакваше от болки в коляното, а за "червените" като титуляр не започна голямата звезда на тима Питър Крауч.

Пред препълнените трибуни на "Олд Трафорд" и пред погледа на селекционера Стийв Макларън двата отбора започнаха равностойно двубоя, като головите ситуации и пред Рейна и пред Ван дер Саар се брояха на пръсти. Първата по-сериозна опасност бе едва в 18-та минута, в която вратарят на Ливърпул изби удар на Луис Саа.

Французинът повтори изпълнението пет минути по-късно, но отново със същата успеваемост. Мърсисайдци отговориха с пропуски на Дирк Кайт и Марк Гонзалес, за да се стигне до 38-та минута, в която Пол Скоулс се възползва от центриране на Райън Гигс и ознаменува 500-ия си мач с фланелката на Манчестър Юнайтед с красиво попадение - 1:0.

При този резултат завърши и първата част. През второто полувреме Бенитес извади от игра чилиеца Марк Гонзалес, като го замени с Джърмейн Пенант. Вместо до изравняване обаче се стигна до нов гол в мрежата на Рейна. В негов автор малко изненадващо се превърна централният защитник Рио Фърдинанд, който отбеляза четвъртото си попадение за клуба с плътен удар от точката на дузпата.

До края на срещата на терена се появи и двуметровият ас на мърсисайдци Питър Крауч, но и той не успя да помогне с нищо на тима си и в крайна сметка двубоят завърши с успех с 2:0 за домакините.

По този начин Манчестър Юнайтед се завърна на първото място в класирането с актив от 22 точки. С толкова е и вторият - Челси, но с по-лоша голова разлика. От своя страна Ливърпул почти сигурно се прости с надеждите си за титлата, след като остана на 11-та позиция с 11 точки и точно толкова разлика от лидерите.

Състави:

Манчестър Юнайтед: Едвин ван дер Саар, Гари Невил, Неманя Видич,Рио Фърдинанд, Патрис Евра, Дарън Флетчър, Майкъл Карик,Пол Скоулс, Райън Гигс, Уейн Рууни, Луис Саа

Ливърпул: Хосе Рейна, Стийв Финън, Сами Хупия, Джейми Карагър, Йон Арне Рийзе, Стивън Джерард, Хаби Алонсо, Мохамед Сисоко, Марк Гонзалес, Луис Гарсия, Дирк Кайт