Манчестър Юнайтед продължава с безгрешните си игри от началото на сезона. "Червените дяволи" пречупиха устрема и на Лестър, подчинявайки "лисиците" с 2:0. Селекцията на Жозе Моуриньо трябваше да чака до 70-ата минута, за да поведе в резултата. Резервата Маркъс Рашфорд се оказа най-съобразителен при един корнер и отблизо наказа иначе перфектния днес Шмайхел.

Трите точки за домакините бяха подсигурени от още една резерва на Специалния - Маруан Фелайни, който подложи крака си в точния момент при нещо средно между пас и шут на Лингард в 82-ата.

Юнайтед можеше да си реши мача далеч по-рано, но попадение на Мата бе отменено заради засада, а новата звезда в атака - Ромелу Лукаку изпусна дузпа.

Снимка 309636

Зрителите на "Олд Трафорд" трябваше да чакат цели 18 минути, за да видят нещо интересно в този двубой.

Главният арбитър отмени попадение на Хуан Мата, тъй като испанецът се намираше в положение на доста тънка засада, след като довкара спасен удар на Ромелу Лукаку. Това обаче сякаш отприщи сериозната офанзивна мощ на "червените дяволи", които буквално обсадиха вратата на "лисиците".

Още в следващата си атака селекцията на Жозе Моуриньо отново се сдоби с голова възможност. Мата спря топката по великолепен начин, прати Фюкс в грешнат посока и отправи техничен изстрел в далечния ъгъл. Подобаваща обаче бе намесата и на Каспер Шмайхел, който с една ръка спаси сигурен гол.

Когато датчанинът беше безпомощен, на помощ идваше и Фортуна. Центриране на Антони Марсиал бе засечено с шпагат от Пол Погба, който чрез странния си диагонален изстрел прати топката на сантиметри от далечната греда.

Снимка 309633

Малко по-късно, доскоро най-скъпият футболист на планетата отново имаше възможност да се разпише, но и този път Шмайхел бе последна преграда пред очаквания гол.

Второто полувреме стартира с фантастична възможност за Юнайтед. В 52-ата минута топката срещна ръката на Дани Симпсън в наказателното поле на Лестър и реферът Майкъл Оливър светкавично посочи бялата точка.

С отговорната задача да изпълни дузпата се нагърби Ромелу Лукаку, който не изневери на стила си и шутира силно в десния ъгъл. Каспер Шмайхел явно бе добре запознат с футболните навици на белгиеца и с категорична намеса спаси наказателния удар.

Въпросният пропуск на Лукаку можеше да излезе през носа на "червените дяволи" тъй като в следващата атака Рияд Марез бе на крачка от попадение. Давид Де Хеа обаче бе на мястото си и спаси Юнайтед в тази напрегната ситуация.

Нервите и търпението на домакините в крайна сметка бяха възнаградени в 70-ата минута. Лукаку и Байи се разминаха с топката при центриране от корнер, но това не направи появилият се като резерва Маркъс Рашфорд, който от дузпата елегантно матира Каспер Шмайхел, изпаднал в дива ярост миг след инкасираното попадение.

Снимка 309635

В 82-ата минута още една резерва на Жозе Моуриньо даде своя голов принос за задаващия се успех. Любимецът на Специалния - Маруан Фелайни подложи крак в точния момент и превърна в попадение нещо средно между удар и подаване на Джеси Лингард.

До края на срещата Лестър можеше да стигне и до почетното попадение, но и Анди Кинг се оказа безпомощен пред страховития рефлекс на Давид Де Хеа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛЕСТЪР 2:0

1:0 Рашфорд (70"), 2:0 Фелайни (82")

СТАДИОН: "Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Майкъл Оливър

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Валенсия, Байи, Джоунс, Блинд, Матич, Погба, Мата, Мхитарян, Марсиал, Лукаку (резерви: Ромеро, Смолинг, Лингард, Рашфорд, Ерера, Фелайни, Дармиан)

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Симпсън, Морган, Магуайър, Фюкс, Марез, Ндиди, Джеймс, Олбрайтън, Оказаки, Варди (резерви: Хамър, Чиуел, Грей, Ихеаначо, Кинг, Амартей, Слимани)