Манчестър Юнайтед финишира кампанията във Висшата лига за календарната 2018 година с победа. "Червените дяволи" очаквано спечелиха домакинството си на Борнемут в двубой от 20-ия кръг на Премиършип.

Мачът на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 4:1. Автор на първите две попадения за победителите стана превърналият се в "персона нон грата" под ръководството на бившия мениджър на Юнайтед френски национал Пол Погба. Той се разписа на два пъти, в рамките на откриващите 45 минути от срещата.

Снимка 397726

Източник: Twitter

Останалите голове за манчестърци реализираха Маркъс Рашфорд и Ромелу Лукаку.

"Червените дяволи" се преобразиха след уволнението на Моуриньо и под ръководството на временния мениджър Оле Гунар Солскяер заиграха атрактивен футбол, постигайки вече три победи, с обща голова разлика 12:3.

В същото време "черешките" загубиха почва под краката си, записвайки само две победи и цели осем поражения в последните десет кръга, което логично прати отбора в долната половина на таблицата. За капак важният защитник Саймън Франсис разкъса коленна връзка и ще отсъства цели девет месеца.

Борнемут остава без капитана си Саймън Франсис до края на сезона!

Борнемут остава без капитана си до края на сезона!

Разкъсани кръстни връзки в коляното за футболиста на "черешките"

Маркъс Рашфорд игра силно като титуляр в предходните два мача на "червените дяволи" и днес стартира сред титулярите.

Контузията на Крис Смолинг даде възможност на Ерик Байи да действа в центъра на отбраната, а вдясно от него оперира повратливият Ашли Йънг. Очаквано в игра се завърна в средата на терена Ерера, който получи почивка в предишния кръг.

Именно Рашфорд и Ерера бяха в основата на всичко по-интересно в предни позиции за тима, що се касае основно до представянето на единайсеторката през първата част на двубоя.

Снимка 397728

Още в 5-ата минута Рашфорд направи нещо немислимо, като с поредица от финтове, в стил "Дейвид Бекъм", неутрализира трима бранители на съперника и прати топката току пред оставения пред празната врата на Борнемут Погба, който я продължи в мрежата за 1:0.

В 33-ата минута пък Ерера се отчете с магично центриране, отново напомнящо на една от великите "7"-ци в историята на "червените дяволи", Погба изпревари вратаря на "черешките" и бе точен за 2:0.

Антони Марсиал асистира на Рашфорд за 3:0 минута преди паузата, а в продължението на първото полувреме Аке надскочи бранителите пред себе си и с глава намали на 3:1.

Маркъс Рашфорд получи контузия в последната битка на неговия тим за годината във Висшата лига. Нападателят напусна принудително терена двадесет минути преди последния съдийски сигнал.

По първоначална информация, Рашфорд е получил травма в слабините.

Заменилият го Ромелу Лукаку се разписа в срещата за 4:1 само няколко секунди, след като се появи на игрището. Това бе и последното попадение в мача.

Малко преди края, за изключително грубо и абсолютно ненужно нарушение в средата на терена, Байи получи директен червен картон.

Рекордьорът по титли във Висшата лига няма загуба в последните си осем домакински мача за първенство и вкара поне по два гола в шест от последните седем двубоя пред своите фенове.

Борнемут загуби последните си пет визити във Висшата лига, както шест от последните седем мача с този съперник.

"Червените дяволи" спечелиха три поредни шампионатни мача за първи път през този сезон.