Манчестър Юнайтед разби Арсенал с 3:1 в дербито на 15-ия кръг във Висшата лига. Антонио Валенсия и Джеси Лингард донесоха важни три точки на своя тим, докато единственото попадение за "топчиите" бе дело на Александър Лаказет, който изненадващо започна като титуляр в този двубой, въпреки че през цялата седмица мениджърът на "артилеристите" - Арсен Венгер уверяваше, че звездата на тима му е контузен и ще пропусне важния мач.

Арсенал - Манчестър Юнайтед (Развой на срещата по минути)

Кърваво дерби в 15-ия кръг на Висшата лига

Дербито на "Емиратс" наистина бе кърваво. "Червените дяволи" тотално шокираха своя опонент с два бързи гола още в самото начало на сблъсъка.

Снимка 326993

Антонио Валенсия даде начало на победния танц на Юнайтед с попадение от съблекалнята още в 4-ата минута. Капитанът се възползва от груба грешка на Сеад Колашинац и с брилянтен завършващ удар изведе своя тим напред в резултата - 1:0!

Само седем минути по-късно, стъписаните "топчии" получиха и втори удар, този път от Джеси Лингард, който се възползва по най-добрия начин от разбъркването в наказателното поле на съперника. Футболистът на Юнайтед остана очи в очи с вратаря и изпрати топката в долния ляв ъгъл, оставяйки Петър Чех безпомощен.

Проблемите за Арсенал продължиха и само след 15 минути игра, Шкодран Мустафи трябваше да бъде принудително заменен, след като получи травма, която в реално време остана неясно колко точно сериозна е.

В 30-ата минута Месут Йозил опита да изненада Де Хеа с чудесен удар от фаул. Първоначално топката прелетя над стената, но добре позиционираният Ашли Йънг изби коженото кълбо с глава буквално от голлинията и "топчиите" отново се разминаха с първо попадение. Само 120 секунди по-късно, Лаказет получи подаване в наказателното поле, с което предизвика паника в защитата на Юнайтед и успя да стреля, но топката се отби в напречната греда. При добавката Гранит Джака пък я изпрати много встрани от целта.

Снимка 326997

Щастието за малко да се усмихне за трети път на тима на Жозе Моуриньо още през първото полувреме, когато Сеад Колашинац бе много близо до това да си отбележи автогол. За негово щастие, Петър Чех улови.

Броени секунди преди последният съдийски сигнал за първите 45 минути, Ромелу Лукаку също неволни отклони топката към собствената си врата, но Де Хеа се хвърли и предотврати тя да влети в мрежата му.

Развоя на събитията през втората част много приличаше на случилото се в първите минути на двубоя. Бяха изминали само 4 минути от подновяването на играта, а Арсенал успя да върне интригата на "Емиратс", след като Александър Лаказет бе изпуснат от бранителите на "червените дяволи", оставайки сам срещу Де Хеа, който просто нямаше какво да направи.

Отговорът на Манчестър Юнайтед не закъсня. В 63-ата минута офанзивата на гостите отново даде резултат и след като за пореден път матира защитата на "топчиите", Пол Погба успя да изработи трети гол, подавайки към връхлитащия дълбоко в наказателното поле Лингард, който се разписа на празна врата.

Двадесет минути преди края на мача, Юнайтед остана с човек по-малко, след като Пол Погба получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Ектор Белерин, в което обаче нямаше никакъв умисъл. Въпреки това, съдията бе безкомпромисен в решението си и "дяволите" изиграха оставащите минути с 10 играчи на терена.

Снимка 327005

Така "червените дяволи" скъсиха дистанцията с Манчестър Сити, който утре приема Уест Хем на "Етихад". "Гражданите" са лидери във временното класиране с актив от 40 точки, докато Юнайтед вече има 35 и е на второто място. Арсенал пък заема 5-ата позиция с 28 пункта.