Манчестър Сити загуби от Манчестър Юнайтед в мач-реванш от полуфиналите на Купата на Лигата в Англия. Битката на стадион "Етихад" завърши при резултат 0:1.

Автор на единственото попадение в мача стана Неманя Матич, разписал се през първата част от мача.

Голмайсторът за "червените дяволи" разочарова с представянето си през вторите 45 минути, като получи два жълти картона и бе принуден да напусне терена преждевременно, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

Снимка 464105

Бернардо Силва, Рияд Марез и автогол на Андреас Перейра наклониха сериозни везните за трети пореден финал на "гражданите" в първия сблъсък, завършил при резултат 3:1. Това се оказа от определящо значение за крайния победител в тази двойка.

Така Сити ще се изправи срещу Астън Вила във финалната битка от тази надпревара.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:1, гол на Матич!

Сблъсъкът стартира в 21:45 часа

Първото полувреме стартира ужасяващо за гостуващия състав. "Червените дяволи" бяха натикани в собствената си половина, като акциите за съперника се редуваха една след друга.

Агуеро пропусна да се разпише, малко след това и Стърлинг можеше да го направи, но топката така и не влизаше в мрежата.

Основен "виновник" за това бе Давид де Хеа. Той бе последното препятствие пред голлинията, като вадеше наглед невъзможни за спасяване положения.

Далечен изстрел на Марез и такъв на Гюндоган също не попаднаха в мрежата, а дори и акробатични изпълнения на Кун, включително и много технично изпълнение на плонж от движение на висока скорост, не успяха да пречупят стража на опонента.

Снимка 464106

Атаките на Сити намаляха, а на свой ред Юнайтед започна да поглежда все по-често към съперниковата половина.

След няколко контри, с участието на Фред и Уан-Бисака, се стигна до статично положение за гостите. Лек рикошет поднесе топката на тепсия пред Матич, който с мощен удар от движение разстреля стража на Сити за 0:1.

Бърза акция за "гражданите" доведе до извеждащ пас към Стърлинг, който вкара за 1:1. Реферът обаче сигнализира за засада, като флагът на страничния съдия бе високо вдигнат във въздуха.

Финалният щурм на домакините не допринесе за изравняването на резултата и по този начин предимството на "червените дяволи" се запази до почивката.

През вторите 45 минути Сити направи нов опит да вдигне оборотите, но Юнайтед спираше добре всяка акция на своя съперник.

Разочарованието в редиците на тима на Солскяер се казваше Неманя Матич. Той си изкара два бързи жълти картона, остави състава си с човек по-малко на терена и така до голяма степен предвеща какво ще се случи до края на битката.

Той заличи радостта от отбелязания през първата част гол, като дори не показа, че изпитва вина, напускайки терена преди всички свои съотборници.

Снимка 464103

Гол на Агуеро бе отменен малко преди края на мача. Отново причината бе същата - засада. Повторенията показаха, че такава наистина е имало.

Така нова промяна в резултата нямаше и въпреки поражението, Сити ще играе за Купата на Лигата в заключителната битка - с Астън Вила.

Манчестър Сити спечели само един от последните си 6 домакински мача срещу Манчестър Юнайтед (1 победа, 1 равен, 4 загуби), но 5 от всичките срещи бяха във Висшата лига.

Юнайтед пък записа втора поредна победа като гост над Сити за първи път след ноември 1993 г. и ноември 2000. И двете предишни серии бяха във Висшата лига.