Манчестър Юнайтед записа лесна победа на 1/16 финалите на ФА Къп. "Червените дяволи" се наложиха на своя "Олд Трафорд" с 4:0 над Уигън. Попаденията за тима на Жозе Моуриньо станаха дело на Фелайни, Смолинг, Мхитарян и Бастиан Швайнщайер.

Преди началото на мача, Уейн Руни получи награда от клуба за рекорда, който постави, ставайки най-резултатния играч в историята на Манчестър Юнайтед. Нагарадата, която наподобява Златна топка, му бе връчена от досегашния №1 - сър Боби Чарлтън.

Снимка 275926

Немислимото е на път да се случи - Уейн Руни поема към Китай

Шефовете на Юнайтед решиха: Продаваме Уейн Руни в Китай

"Ще направи повече пари за 3 сезона в Далечния изток, отколкото за 17 години във Висшата лига"

Първото попадение в мача стана дело минута преди края на първата част. Бастиан Швайнщайгер направи прецизно прехвърлящо подаване в наказателното поле, а Маруан Фелайни се извиси над защитата, за да засече топката от точката на дузпата ниско в средата на вратата.

В 58-ата минута, Антони Марсиал с перфектен прехвърлящ пас намери Крис Смолинг, който скочи най-високо и заби отблизо топката с глава право под напречната греда. Опитът му беше както силен, така и прецизен, и Якоб Хаугаард нямаше шанс да го спре за 2:0.

Моуриньо: Няма какво да кажа, просто сме на финал

"Не дадох поводи за наказания"

В 74-ата минута, Антони Марсиал подаде страхотно в наказателното поле, намирайки Хенрих Мхитарян, който спокойно прати топката в мрежата за класическото 3:0.

В 82-ата минута, Бастиан Швайнщайгер засече от ъглов удар и заби топката под напречната греда, без да остави шанс на вратаря за 4:0.

Така Манчестър Юнайтед се класира за 1/8 финалите на ФА Къп, а Уигън изхвърча от турнира.