Манчестър Юнайтед се класира по труден начин за четвъртфиналите на ФА Къп. "Червените дяволи" победиха след продължения Уест Хем с 1:0 на "Олд Трафорд".

Единственото попадение стана дело на Скот Мактоминей, който се разписа в седмата минута на първото продължение.

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер бе избрал експериментален състав за двубоя.

В 16-ата минута, тимът му имаше първа възможност за попадение. Мейсън Грийнууд се включи добре в наказателното поле и овладя убийствен пас, преди да шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник.

Манчестър Юнайтед чупи трансферния си рекорд с мегасделка за Ерлинг Халанд

Юнайтед чупи трансферния си рекорд с мегасделка за Халанд

Ще бъде ли надвишена сумата от 89.3 милиона паунда?

В 28-ата минута, Дони ван де Беек пропиля златна възможност в наказателното поле, стреляйки право в гърба на съперник, след като вратата беше открита пред него.

В началото на втоарата част, Рашфорд беше близо до отбелязването, но ударът му отблизо беше уловен от Лукаш Фабиански. До края на редовното време така и не се стигна до попадения, което наложи изиграването на две продължения.

Давид Де Хеа в трансферните планове на Маурисио Почетино

Вратарят се оценява на 25 милиона евро

През първото Маркъс Рашфорд намери Скот Мактоминей, който демонстрира чудесна ориентация в наказателното поле и стреля от движение в долния десен ъгъл за 1:0.

През второто продължение, Марсиал премина покрай няколко защитника в наказателното поле и стреля по трева в левия ъгъл, но вратарят спаси.