Манчестър Юнайтед победи драматично Уест Хем в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" се наложиха с 2:1 като гост.

Играчите на Оле Гунар Солскяер реализираха пълен обрат след попадения на Кристиано Роналдо и Джеси Лингард, който миналия полусезон беше при "чуковете". В добавеното време, домакините пропускаха дузпа, спасена от Давид де Хеа.

Резултатът беше открит в 30-ата минута, когато Джаръд Боуен подаде топката на Мохамед Саид Банрама и той довкара отклонен удар от границата на пеналтерията. Давид де Хеа от своя страна нямаше какво да направи за 1:0.

Едисон Кавани реши дали ще напуска Манчестър Юнайтед

Ще се бори за титулярно място

Пет минути по-късно, Кристиано Роналдо се включи добре в наказателното поле, за да засече прецизно центриране. Звездата достигна до топката и стреля, но вратарят блесна с отлично спасяване и изби. Топката се върна отново в португалеца, който вкара за 1:1. След разглеждане за засада, ВАР потвърди попадението.

През втората част Роналдо имаше две чисти възможности за попадение. В 77-ата минута, CR7 проби в наказателното поле и падна след единоборство със съперников играч, но съдията даде сигнал, че дузпа няма. В 89-ата минута, Джеси Лингард завърши красивия си индивидуален рейд с превъзходен удар от вътрешността на наказателното поле, а Лукаш Фабиански нямаше какво да направи за 1:2.

В добавеното време се стигна до истинска драма. Люк Шоу игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР, бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Марк Нобъл влезе мигновено на смяна и застана зад бялата точка, но Де Хеа спаси удара му.