Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2 в зрелищен мач от 4-ия кръг на ФА Къп. Двата тима изиграха много силен мач, но в крайна сметка "червените дяволи" триумфираха на "Олд Трафорд".

Мохамед Салах откри резултата в 18-ата минута, но в 26-ата Мейсън Грийууд изравни. В началото на втората част Маркъс Рашфорд направи обрат, но отново Салах изравни в 58-ата минута. Крайният резултат оформи Бруно Фернандеш в 78-ата минута.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 3:2, гол на Бруно Фернандеш

Сблъсъкът започва в 19:00 часа

Поражението определено ще задълбочи кризата при мърсисайдци, които влязоха в мача след пет мача без победа във Висшата лига.

В 3-ата минута удар на Вайналдум бе блокиран от Мактоминей. Осем по-късно Грийнууд се оказа на стрелкова позиция, но Алисон изби с крак.

Снимка 515381

В 18-ата минута Фирмино отправи страхотен пас между Шоу и Магуайър, с който изведе Салах зад отбраната. Египтянинът много технично прехвърли Дийн Хендерсън, давайки аванс на шампионите.

В 23-ата минута удар на Къртис Джоунс от границата на наказателното поле не затрудни вратаря на домакините.

Снимка 515389

Юнайтед изравни в 26-ата минута. Тогава Погба отне от Фирмино пред наказателното поле на домакините, след което французинът бе фаулиран, но Поусън даде авантаж. Топката стигна до Рашфорд, който със страхотен диагонален пас намери Грийнууд. Младокът пое топката и с хубав удар по диагонала вкара за 1:1.

Последваха добри минути на "червените дяволи". На два пъти след центрирания от корнер на Шоу Погба и Мактоминей стреляха с глава, но не намериха очертанията на вратата.

Снимка 515383

В 42-рата минута Алисон даде лош пас към Фабиньо, който пък се размина с нелепо с топката и фаулира Кавани пред наказателното поле. Бразилецът получи жълт картон, а Погба изпълни пряк свободния удар, но топката премина над вратата. Малко след това Тиаго изби опасен удар на Мактоминей пред голлинията.

Три минути след подновяването на играта Манчестър Юнайтед направи пълен обрат, възползвайки се от груба грешка на Рис Уилямс. Младият бранител не успя да пресече подаване на Грийнууд, който изведе Рашфорд сам срещу вратаря и английският национал не сбърка за 2:1.

Снимка 515385

В 57-ата минута Тиаго центрира в наказателното поле, Фирмино свали топката за Милнър, който от чиста позиция стреля над вратата. При изпълнението на аута домакините сбъркаха. Милнър пресече подаване на Кавани. Топката стигна до Фирмино, който пусна подаване в наказателното поле. Милнър остави за Салах, който изравни с удар от близка дистанция.

Малко след това Александър-Арнолд се озова на стрелкова позиция отдясно. Защитникът стреля, но Хендерсън успя да спаси. В 67-ата минута вратарят отново се намеси решаващо, след като Салах се измъкна и стреля отблизо с десния крак.

Снимка 515391

В 75-ата минута отново египтянинът можеше да се разпише, но Хендерсън отрази удара му.

Три минути след това "червените дяволи" стигнаха до трети гол. Фабиньо фаулира Кавани пред наказателното поле фронтално срещу вратата. Зад топката застана резервата Бруно Фернандеш и с блестящ удар в десния ъгъл направи Алисон безпомощен. Стражът на "червените" можеше да се намеси далеч по-добре при тази ситуация.

Снимка 515392

В 89-ата минута Кавани можеше да сложи точка на спора. Уругваецът засече с глава центрира на Уан Бисака, но прати кълбото в гредата.