Манчестър Юнайтед също намери място на полуфиналите за Купата на Лигата. "Червените дяволи" сториха това, след като надвиха с 3:0 представителя на Лига 2 - Колчестър.

Гостите имаха поводи за радост, тъй като удържаха нулевото реми до почивката. В 50-ата минута те създадоха и първата си интересна атака в полето на големия гранд. Грешка на крайния защитник Райън Джаксън обаче позволи на домакините да организират бърза контра, която беше завършена по подобаващ начин от Маркъс Рашфорд.

Манчестър Сити е полуфиналист за Купата на Лигата

"Гражданите" спечелиха гостуването си на Оксфорд Юнайтед от Лига 1

Оттук насетне вече беше лесно за момчетата на Оле Гунар Солскяер. В 54-ата минута манчестърци използваха отлично крилата, а Мейсън Грийнууд направи всичко възможно да подсигури перфектно центриране за Рашфорд, който на празна врата впечатли с второ попадение. В този случай топката беше докосната и от Райън Джаксън, което създаде и доста колебания относно това кой реално е голмайсторът.

Крайното 3:0 беше оформено от Антони Марсиал в 61-ата минута. Французинът завърши много класна комбинация между Хуан Мата и Маркъс Рашфорд.

На полуфиналите Юнайтед ще има за съперник своя голям градски опонент Ман Сити.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - КОЛЧЕСТЪР 3:0

1:0 Рашфорд (51"), 2:0 Джаксън-aвтогол (56"), 3:0 Марсиал (61")