Манчестър Юнайтед демонстрира настроение срещу Йеовил Таун в мач от 1/16 финалите за Купата на Англия, спечелен от "червените дяволи" с категоричното 4:0.

Дебют за състава на Жозе Моуриньо направи новата звездна покупка Алексис Санчес, който се отличи с много желание за игра и голова асистенция.

Началото обаче бе за домакините от Йеовил, които имаха на два пъти възможност да поведат в резултата, но и в двата случая Серхио Ромеро се намеси авторитетно при удари от близка дистанция.

Минути преди края на полувремето Алексис се опита да намери Рашфорд, подаването бе пресечено от защитник на домакините, но последва неразбирателство с вратаря, за да може Рашфорд да вкара за 1:0.

Голът пречупи устрема на играчите на Йеовил, които през второто полувреме допуснаха още три попадения във вратата си.

Андер Ерера покачи на 2:0, след като се възползва от подаване на Санчес, и с диагонален удар удвои.

В края на срещата имаше време и за влезлите като резерви Джеси Лингард и Ромелу Лукаку, които оформиха крайното 4:0 за Юнайтед.

Йеовил Таун - Манчестър Юн 0:4

0:1 Рашфорд 40'