Манчестър Юнайтед победи Евертън в среща от 10-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Олд Трафорд" приключи с успех за "червените дяволи" с 2:1.

Точни за победителите бяха Пол Погба и Антони Марсиал, като първият се отчете и с асистенция при попадението на съотборника си. Сигурдсон върна едно попадение за гостуващия състав през второто полувреме.

Отборът на Жозе Моуриньо не се представя в най-добрата си светлина от началото на сезона, а освен това тази вечер бе без контузените Фелайни, Санчес и Далот.

Юнайтед има вече 20 спечелени домакински мача срещу този противник на ниво Висша лига, като тимът е завоювал успеха в повече двубои на свой терен в елита на Англия само срещу Тотнъм, срещу чийто състав има 21 успеха.

Резултатът беше открит в 27-ата минута, когато Погба на първо време пропусна да се разпише от бялата точка, но при добавката си все пак даде предимство на отбора си.

Само четири минути след почивката, след асистенция на Погба, Антони Марсиал бе точен за 2:0, което до голяма степен направи оставащите минути протоколни и по-скоро ясни за всички на трибуните на митичния Театър на мечтите.

Крайното 2:1 оформи Сигурдсон, разписал се от дузпа 13 минути преди последния съдийски сигнал.

Евертън не познава вкуса на успеха в последните си осем мача като гост на този противник и е записал в тях шест загуби и само две ремита, като неволите пред "карамелите" на "Олд Трафорд" продължиха и днес.

"Червените дяволи" остават извън първите тимове в таблицата с класирането, но съставът на Моуриньо вече разполага със 17 точки на сметката си. Евертън има с два пункта по-малко в актива си.