Манчестър Юнайтед срази Арсенал с 3:1 в мач от 6-я кръг на Висшата лига. Новото попълнение на "червените дяволи" Антъни дебютира с попадение. Маркъс Рашфорд пък се отличи с два гола.

Домакините започнаха по-уверено срещата и в 8-та минута създадоха първото опасно положение. Диого Далот центрира топката отдясно в наказателното поле, където Кристиан Ериксен стреля, но ударът му се оказа неточен.

Няколко минути след това Джейдън Санчо успя да се освободи и отправи изстрел, но Рамсдейл застана на пътя на топката. Арсенал заигра по-добре и в 31- минута при подаване на Мартин Йодегор, Габриел Мартинели с глава пробва да отбележи, но Де Хеа се отличи с добра намеса.

Снимка 586325

В 35-та минута след добре организирана атака Рашфорд пое топката на границата на наказателното поле, след което намери своя съотборник Антъни, който по прецизен начин преодоля стража Арън Рамсдейл и така откри резултата 1:0.

Гостите стартираха силно второто полувреме и в 50-та минута Мартин Йодегор бе изведен на стрелкова позиция, но не успя да оползотвори възможността.

Постепенно Арсенал наложи траен натиск и с оглед на добрата игра в 60-та минута Мартин Йодегор взаимодейства с Габриел Жезус, който стреля, но ударът му бе париран от защитниците, след което топката попадна в Букайо Сака и той възстанови паритета 1:1. В 65-та минута след блестяща контраатака Маркъс Рашфорд се озова сам срещу Арън Рамсдейл и вследствие на рикошет в крака на Бен Уайт топката влетя във вратата за 2:1 и така домакините отново излязоха напред в резултата.

Непосредствено след попадението стражът на Арсенал Арън Рамсдейл сбърка в изнасянето на топката, което позволи на Бруно Фернандеш да пресече подаването и да се опита да порази врата на гостите, но вратарят се реваншира за грешката си и осуети попадение в своята врата.

Манчестър Юнайтед удвои аванса си след феноменална контраатака. Бруно Фернандеш със съвършен пас намери Кристиан Ериксен, който надбяга отбраната на Арсенал, след което комбинира с Рашфорд и той с втория си гол оформи крайния резултат 3:1.

Това бе първо поражение за Арсенал през сезона и "артилеристите" остават лидер във временното класиране с 15 точки, а Манчестър Юнайтед се изкачи до 5-то място със своите 12 пункта от 6 мача.