Манчестър Юнайтед победи с 3:2 като гост Рединг и се класира за четвъртфиналната фаза на надпреварата за Купата на Англия.

Манчестър вкараха и трите си попадения в рамките на шест минути. В 3-ата минута Габриел Хайнце откри резултата след пас на Джон О, Шей. Само след две минути Саа удвои резултата, а в следващата атака "червените дяволи" вкараха трето попадение чрез Оле Гунар Солскяер.

Домакините се опитаха да се върнат в срещата, но стигнаха само до две попадения.

В 23-ата минута Гунарсон изпълни прецизно ъглов удар, а Китсън намали резултата. Лирой Лита направи загубата по-почетна шест минути преди края на двубоя, но силите на домакините да стигнат поне до равенство несполучиха. В даденото от съдията продължение Гунарсон нацели напречната греда, но топката не попадна във вратата на Манчестър Юнайтед.

Наказателни удари трябваше да си изпълняват тимовете на УБА и Мидълзбро за да определят четвъртфиналиста от битката помежду си.

В редовното време Картър откри резултата за домакините в 26-ата минута, но Марк Видука изравни с попадение през втората част на срещата в 63-ата минута. В 93-ата минута Нейтън Елингтън от Уест Бромич получи директен червен картон и остави домакините да удържат равенството с човек по-малко.

Продълженията не доведоха до определянето на победителя и се стигна до дузпите.

При изпълненията от бялата точка по-точен мерник показа елитния тим и така Мидълзбро ще приеме Манчестър Юнайтед на 10 март в четвъртфинална битка.